Найбільш поширений варіант опалення або обігріву приватного будинку - система водяного опалення. Від того, наскільки правильно обрано її схему та проведено монтаж, залежить надійність та ефективність роботи системи опалення будинку.Генератором тепла у системі водяного опалення є котел.Від виду палива, найбільш поширеного в регіоні, визначається вибір котла : газовий, твердопаливний, рідкопаливний, комбінований або електричний.
Газове опалення
Оскільки в нашій країні газ найдешевший вид палива, газове опалення є найпопулярнішим та найекономнішим видом опалення.Газові котли досить прості в управлінні та експлуатації, забезпечені автоматичними системами.Моделі розрізняються способом встановлення та видалення продуктів згоряння, кількістю контурів, типом розпалювання та потужністю.При виборі газового котла особливу увагу треба приділити його потужності.Від правильного підбору даного параметра залежить найбільш оптимальне співвідношення фінансових витрат та тепла, що отримуєтсья від котла.
Автоматизовані двокамерні котли дають можливість не тільки опалювати приміщення, але й одночасно нагрівати воду, тоді як одноконтурний котел слугує лише для опалення будинку.Встановлюються котли або на підлогу (підлогові), або на стіну (настінні).Останні ергономічніші, оскільки займають невелику площу.У той же час вони менш потужні в порівнянні з підлоговими варіантами, які дають можливість обігріти приміщення до 300 кв.м.
Якщо котел забезпечений відкритою камерою згоряння, то під впливом тяги надходження повітря та видалення диму відбувається природним шляхом.У моделях із закритими камерами згоряння забезпечується примусове надходження повітря та видалення диму за допомогою спеціального вентилятора.
До недоліків цього виду опалення слід віднести необхідність підключення від магістрального газового трубопроводу і досить тривале оформлення дозволу на підключення до нього.
Електричний котел
Котли опалення, що працюють на електриці, є альтернативою газового опалення.Вони компактні, універсальні, естетичні та прості в установці.Електричні котли екологічні, мають високий ККД, працюють в автономному режимі і мають невелику вагу, що позитивно позначається на їх монтажі.Завдяки своєму стильному дизайну вони чудово виглядають у будь-якому місці будинку.
Недолік таких котлів пов'язаний з електрикою: необхідність спеціальної проводки і тарифи на електроенергію, що постійно зростають, роблять опалення за допомогою електричного котла досить витратним.Крім того, можливий ризик відключення електроенергії та, як наслідок, відключення котла та холод у будинку.
Рідкопаливний котел
Якщо найближчим часом планується підключення будинку до газового трубопроводу, власникам будинку можна порадити придбати рідкопаливний котел.Це чудовий тимчасовий варіант, який потім досить просто переводиться на природний газ – для цього варто лише замінити пальник.Постійне користування таким котлом не надто зручне.Для його нормального функціонування необхідно зберігати у спеціальній ємності значну кількість пального, встановити об'ємний бак та провести паливопровід.
Про рідке паливо не можна сказати, що це економічний та екологічний вид системи опалення.До того ж, рідкопаливний котел потребує регулярного обслуговування.
Твердопаливний котел
З усієї різноманітності обладнання для опалення будинку твердопаливні котли не втрачають своєї актуальності.Котли опалення, що працюють на твердому паливі, прості в експлуатації та встановленні, мають досить високий ККД і автоматику, що дозволяє підтримувати задану температуру.Недоліком цього обладнання є необхідність регулярного (через кожні 2 - 3 години) подачі дров, вугілля, торфу чи іншого твердого палива в топку.
Модернізовані моделі котлів тривалого горіння на твердому паливі в цьому відношенні лояльніші до господарів і не вимагають їх частої присутності.Тривалість горіння палива у таких котлах сягає від 8 до 34 годин.У деяких моделях є автоматична подача палива, яка зовсім не вимагає постійного обслуговування.
Дорожче за традиційні твердопаливні котли піролізні моделі.Суть їх роботи полягає у сухій перегонці палива – принципі піролізного спалювання.Такі котли обслуговуються один чи двічі на добу.
Газогенераторні (піролізні) та твердопаливні котли можна порекомендувати власникам будинків, розташованих далеко від газопроводів.Також це економічний варіант для тих господарів, які з фінансових міркувань вирішили відмовитись від електричного котла.
Теплоізоляція будинку
На опалення будинку витрачається більшість енергії, що підводиться до будинку.Однак у будь-якому випадку, найголовніша умова ефективного опалення - економія енергії, що витрачається.
Один із способів зниження витрат - це встановлення приладів, що регулюють опалення приміщення та підтримують помірний температурний режим.
Але провідна роль економії енергії належить теплоізоляційним матеріалам.Грамотно виконане утеплення будинку взимку допоможе зберегти задовільний рівень вологості, а влітку звести до мінімуму використання кондиціонера.Крім того, теплоізоляція зберігає несучі конструкції від перепадів температур, тим самим збільшуючи термін експлуатації будівлі.
Крім того, теплоізоляція будинку веде до зменшення витрати палива, що, у свою чергу, зменшує викид шкідливих речовин і сприяє поліпшенню екології.У середньому витрати на утеплення будинку досягають 15 - 20% від витрат на будівництво житла.Проте за деякий час витрачені на утеплення будинку гроші повертаються сторицею.
Для детальнішої інформації щодо проектування підбору та постачання обладнання звертайтесь за т. 097 621 55 95 (Київстар ), 093 561 66 69 (Лайф ) і наші співробітники допоможуть зробити вибір, що відповідає Вашим вимогам.